طراحی وب سایت و برنامه نویسی فلش

سایت البرزمدیا مرکز طراحی حرفه ای انواع سایت های فلش، برنامه نویسی اکشن اسکریپت (ActionScript 3.0)، طراحی بنرهای فلش ، طراحی پرزنتیشن یا پاورپوینت های فلش (Flash Presentation)، طراحی مجلات و نشریات اکترونیکی فلش و ... میباشد.

طراحی وب سایت فلش

Flash Website Design

معرفی نرم افزار فلش

نرم افزار فلش (Adobe Flash) با نام قدیمی (Macromedia Flash)، نرم افزاری مالتی مدیا می باشد که برای افزودن انیمیشن، ویدئو و تعامل بین صفحات وب مورد استفاده قرار می گیرد. از نرم فلش اغلب برای طراحی تبلیغات، بازی ها و انیمیشن های فلش استفاده می شود. اخیرا، نرم افزار فلش جایگاه خوبی به عنوان ابزاری برای طراحی نرم افزارهای قدرتمند اینترنتی پیدا کرده است.

نرم افزار فلش، فایل های وکتور و گرافیکی را دستکاری میکند تا انیمیشن های از متن، نقاشی و تصاویر خلق کند. این نرم افزار از فایل های صوتی با امواج دوطرفه، فایهای ویدئویی پشتیبانی میکند و با موس، کیبرد، میکروفون و دوربین تعامل دارد. فلش دارای زبان برنامه نویسی ای با نام اکشن اسکریپت می باشد. جدیدترید ورژن این زبان برنامه نویسی، ActionScript 3.0 می باشد. زبان برنامه نویسی اکشن اسکریپت 3 نسبت به ورژن قبلی آن بسیار قدرتمندتر میباشد.

فایل های فلش با استفاده از نرم افزار فلش پلیر قابلیت نمایش بر روی انواع سیستم ها و وسایل کامپیوتری را دارا می باشد. نرم افزار فلش پلیر به صورت رایگان برای مرورگرها موجود میباشد، برخی از گوشی های موبایل با استفاده از نرم افزار Flash Lite فایل های فلش را اجرا میکنند.

نرم افزار فلش بسیار قدرتمند می باشد و با زبان های برنامه نویسی همچون XML, PHP, HTML, JAVASCRIPT و غیره قابلیت تعامل دارد.

از نرم افزار فلش جهت طراحی انیمیشن، بنرهای تبلیغاتی، اسلایدرهای فلش، موزیک پلیر و ویدئو پلیر فلش، طراحی وبسایت های فلش، طراحی بازیهای آنلاین و آفلاین فلش، طراحی Autorun نرم افزارها، طراحی نرم افزار های مالتی مدیا، طراحی نرم افزار برای اندروید و IOS، غیره می باشد.

طراحی وب سایت فلش

سایت های فلش به دلیل پشتیبانی از انیمیشن، فایهای صوتی، تصویری، تعامل با کاربر از جذابیت های ویژه ای برخوردار میباشد. این گونه وبسایت ها به دو دسته تقسیم می شوند: 1- وبسایت های فلش استاتیک 2- وبسایت های فلش دینامیک

وبسایت های فلش قابلیت سه بعدی بودن را دارا میباشند و این تکنولوژی با Flash CS5 بوجود آمد. فلش قابلیت ساپورت فونت فارسی را دارا میباشد، اما از آنجایی که اکثر پروژه های طراحی سایت فلش در ایران، ویرایش قالب های آماده میباشد، این ویژگی بستگی به نوع کدنویسی قالب سایت مورد استفاده دارد.

این نوع وبسایت ها بسیار مورد توجه خوانندگان، ستارگان سینما، وبسایت های شخصی و شرکتهای تجاری می باشد.

طراحی بنر فلش:

بنرهای فلش به دلیل پشتیبانی از انیمیشن، صدا و تصویر و تعامل کاربر از محبوبیت ویژه ای برخوردار می باشند. مهمترین مزیت بنرهای فلش نسبت به بنرهای گیف متحرک، حجم کم فایل فلش می باشد. همچنین انیمیشن و جذابیت در بنرهای فلش بسیار بیشتر از بنرهای متحرک گیف می باشد.

طراحی لوگو فلش:

با استفاده از نرم افزار فلش میتوان لوگو یا آرم سایت را به صورت انیمیشنی با جلوه های ویژه و یا سه بعدی ارائه کرد.

برنامه نویسی اکشن اسکریپت 3 (فلش):

با استفاده از فلش می توان خیلی از نرم افزارها را به صورت آنلاین ارائه نمود. این گونه نرم افزارها بدون نیاز به نصب قابل استفاده میباشند و در جذب بینندگان به سایت شما تاثیر بسزایی دارند.